• Zbieramy baterie

• Zbieramy baterie i telefony

Zapraszam wszystkich uczniów i rodziców do udział w naszej całorocznej akcji „Zbieraj baterie i telefony”. Cała akcja wiąże się z udziałem w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół.

„ZBIERAJ BATERIE! TELEFONY!” organizowanym przez Firmę Recyklingową BIOSYSTEM z Krakowa. Dbamy o środowisko, aktywizujemy społeczność szkolną. Dodatkowo zawsze przyjemne i satysfakcjonujące jest zdobywanie nagród! Zbierajcie baterie i stare, zużyte telefony.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjno - Społeczny "Każdy inny - wszyscy równi"

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego "Każdy inny - wszyscy równi", dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Korniaktowie Północnym zaprojektowały logo, przedstawiające interakcje osób pełnosprawnych z osobami niepełnosprawnymi.

Podczas rysowania nawiązała się żarliwa dyskusja w jaki sposób możemy pomoc osobom niepełnosprawnym oraz jak powinno ułatwiać się im codzienne życie.

• Bezpłatny laptop dla ucznia

• We wtorek, podczas zebrania z rodzicami, zostały rozdane laptopy dla uczniów klas IV.

Odbyło się to w ramach projektu Ministerstwa Cyfryzacji "Bezpłatny laptop dla ucznia".

• Światowy Dzień Kropki

• Światowy Dzień Kropki obchodziliśmy bardzo hucznie.

Ubraliśmy się w kropki, a na lekcjach rozwiązywaliśmy kropkowane zadania.

• Klasa 2 - pracowity tydzień

• Miniony tydzień był bardzo pracowity dla klasy 2. Uczniowie robili w lesie szałas, a po powrocie sałatkę jarzynową i zabawkę, tzw."gniotka".

• Narodowego Czytania

• Początek września to niezmiennie czas Narodowego Czytania.

W tym roku czytaliśmy powieść Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem".

• Wycieczka klasay 2 do lasu

• Korzystając z pogody, klasa 2 wybrała się na wycieczkę do lasu.

Dzieciaki świetnie się bawiły i obserwowały przyrodę wczesnej jesieni