• 🇬🇧 Dzień Języka Angielskiego 🇬🇧

• Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego.🇬🇧

Z tej okazji uczniowie klas młodszych wraz z panią Justyną Wyczarską przygotowali fenomenalne przedstawienie w języku angielskim zatytułowanie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" 🤴🏿 🐉 🍎 🪞.

• 🧜‍♀️Wycieczka do Warszawy klas 5-8 🐉🌞

• 🧜‍♀️🐉🌞 Pierwszy dzień wycieczki do Warszawy był bardzo udany🚎. Pogoda dopisała 🌞, więc rozpoczęliśmy spacerem po cmentarzu na Powązkach 🪦🪦. Następnie udaliśmy się do sejmu🇵🇱🇵🇱 i poznawaliśmy go wraz z przewodnikiem i posłem Marcinem Józefaciukiem. Kolejnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego 🪖🪖.

Drugi dzień pobytu w Warszawie był jeszcze bardziej intensywny niż pierwszy. Zrobiliśmy prawie 18 km😎 spacerują po Warszawie. Odwiedziliśmy Stadion Narodowy🏟️⚽, Pałac Kultury i Nauki, Belweder, Zamek Królewski, Stare Miasto i Łazienki Królewskie. Przejechaliśmy się również metrem.🚇 To był piękny i niezapomniany dzień❤️.

• Przedszkolada ⚽⛹🏿‍♂️🌞👯‍♂️😆

• 17 maja 2024 na Orliku przy GOSiR w Białobrzegach dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Białobrzegi - łącznie ok 60 dzieci brało udział w Gminnej Przedszkoladzie!👦👧

Dzieci z oddziału przedszkolnego SP Nr 1 w Białobrzegach (Misie), SP Nr 1 (Żabki), SP Nr 2 w Budach Łańcuckich (Turbo Byczki) i SP Nr 2 w Korniaktowie Północnym brały udział w pięciu konkurencjach sportowych takich jak: tor przeszkód, slalom z piłką fitness, bieg z piłką tenisową na łyżeczce, skoki w workach oraz rzut woreczkiem do hula hop🙂

• 🐉Wizyta kl 2 w bibliotece👹

• Wizyta klasy 2 w bibliotece publicznej, która odbyła się z okazji Tygodnia Bibliotek.

Uczniowie brali udział w warsztatach literacko-artystycznych poświęconych legendom Krakowa🐉👹.

Dziękujęmy za wspólnie spędzony czas.

• Egzaminocka

• Dzisiaj klasa VIII bierze udział w ciekawym wydarzeniu.

Powtarzamy lektury obowiązkowe, zagadnienia gramatyczne i formy wypowiedzi przed egzaminem ósmoklasisty. A to wszystko podczas egzaminocki.

Wydarzenie to ma zasięg ogólnopolski i organizowane jest od 4 lat przez grupę polonistów z całego kraju, którzy w ciągu 8 godzin wystąpień na żywo starają się przybliżyć uczniom wszystkie zagadnienia, które obejmuje egzamin ósmoklasisty.

Staraliśmy się słychać uważnie, a dla pokrzepienia zjedliśmy pyszne przekąski...

• Spotkanie autorskie z Marią Krasowską📕

• Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek klasy 6 i 8 wybrały się na spotkanie autorskie z Marią Krasowską, pisarką młodzieżową i youtuberką.💻

Autorka w bardzo przystępny i optymistyczny sposób opowiedziała o swoim życiu i twórczości.

Na koniec kupiliśmy książki do naszej szkolnej biblioteki i otrzymaliśmy autografy. 📕

Był też czas na pamiątkowe zdjęcia📸.

Bardzo dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach za zaproszenie ❤️.

•  ✨🪄"Magiczne drzewo. Czerwone krzesło"🪑
          • ✨🪄"Magiczne drzewo. Czerwone krzesło"🪑

• Uczniowie klasy czwartej na zakończenie omawiania lektury "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" wyczyścili i pomalowali swoje własne zaczarowane krzesło🪑🪑🪑.

Teraz pozostaje tylko czekać aż wyschnie i będziemy na nim siadać wypowiadając nasze życzenia ✨🪄✨🎁

Dziękujemy rodzicom Przemka Rydzika za ofiarowanie tego pięknego mebla.

• Warsztaty o pszczołach 🐝🐝🐝

• Nasi najmłodsi uczniowie brali udział w warsztaty o pszczołach 🐝🐝🐝 zorganizowanych przez bibliotekę publiczną i GOKiCz.

Dziękujemy bardzo za wspaniale spędzony czas, dzieci były zachwycone😃